Wyjście na Pustynię. I Niedziela Wielkiego Postu

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.
(Mt 4,1-11)    Chrystus zaprasza nas do uczestnictwa w Swojej drodze. Pragnie, aby Jemu towarzyszyć. Opis dzisiejszej ewangelii wskazuje na "niebanalność" miejsca. 

Czas Wielkiego Postu jest moim osobistym wyjściem na pustynie, która jest miejscem poznania prawdy o sobie. Na niej nie ma miejsca na pychę, zarozumialstwo, dbanie tylko o własne interesy, ale jest szansą spojrzenia w oczy Zbawiciela, który mówi do mnie: człowieku potrzebujesz mojej miłości by prawdziwie żyć.

Moim zadaniem jest wyjść na to miejsce pustynne i otworzyć serce na łaskę Pana, a Chrystus pomoże mi doświadczyć Swojej miłość. Czerpmy tą miłość z liturgii, Eucharystii, Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, z własnej modlitwy.

Nie bójmy się wejść z Chrystusem w  czas Wielkiego Postu, aby doświadczyć prawdziwego życia.

Dobrego Wielkiego Postu.Wszystkim Kobietom składam życzenia z racji Waszego Święta. Szczęść Boże.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dobro i zło... Good and evil...

Przebywanie z Bogiem... Staying with God...

Odpowiedzialność za słowo... Responsibility for the word...