Dar Ducha Świętego. VIII Niedziela Wielkanocna, rok C Wieczorem w dniu Zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.


 (J 20,19-23)

   Apostołowie otrzymawszy obiecany Dar z nieba, zostali uświęceni i wyposażeni w moc Boga, by głosić Ewangelię.
Duch Święty jest darem, który uświęca człowieka i wskazuje kierunek, jak głosić swoim życiem o Chrystusie. W swojej wolności dajmy się Jemu prowadzić.
 1. Dar mądrości
 2. Dar rozumu
 3. Dar rady
 4. Dar męstwa
 5. Dar umiejętności
 6. Dar pobożności
 7. Dar bojaźni Boże
 Owoce Ducha Świętego 

miłość, wesele, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wspaniałomyślność, łaskawość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość, czystość

Komentarze

 1. Ewangelia = konkret Pana Jezusa. Zadałam sobie osobiste pytanie: Co dla mnie oznaczają słowa „Pokój wam!”. Wnioski z życia codziennego są następujące: tylko z Panem Jezusem możemy otrzymać „pokój”. Ta prawda przedkłada się na każdy aspekt życia, gdziekolwiek byśmy się nie znajdowali czy w domu, w szkole, w pracy, wspólnocie kościoła. Jeżeli brakuje w życiu modlitwy, miłości, drogowskazów-przykazań, to zaczyna się psuć. Relacje między ludzkie nie zawsze układają się dobrze, nie czujemy się w pełni szczęśliwi. Nawet w wspólnocie kościoła można się zagubić jeżeli nasze intencje nie są czyste, gdy przeważa chęć dominacji własnego „ja”.. .
  Moim zdaniem by uzyskać pokój wewnętrzny i z bliźnim, źródło jest tylko jedno-BÓG a pomóc nam w tym mają właśnie dary Ducha Świętego.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Miejsce Boga... The Place of God...

Tabor...