"Boży pokój". VI Niedziela Wielkanocna, rok C

Betlejem: miasto narodzin Chrystusa i miejsce konfliktu palestyńsko-izraelskiego


Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.

 (J 14,23-29)


    To dzisiejsze przesłanie Chrystusa Zmartwychwstałego "pokój mój wam daje", jest wciąż aktualne. Współczesny człowiek tak bardzo szuka pokoju w swoim życiu, dlatego z taką propozycją do nas przychodzi Bóg. Pragnie by każdy z nas był realnie szczęśliwy. Czym jest "pokój Boży"?   To stan pojednania człowieka z Bogiem i drugą osobą. Nie ma prawdziwego pokoju bez wysiłku, by trwać w zgodzie z Chrystusem i ludźmi. Może nasuwać się refleksja: to bardzo trudne i wymagające. To prawda, ale chrześcijanin jest powołany do wielkich rzeczy. 

Prośmy Chrystusa o łaskę Bożego pokoju dla siebie i innych ludzi, szczególnie tam gdzie toczą się wojny i rządzi nienawiść.
Życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Miejsce Boga... The Place of God...

Tabor...