Pamięć o Benedykcie XVI


Za kilka dni staniemy się świadkami rozpoczęcia Konklawe, które wyłoni 266 papieża w historii Kościoła. Wczoraj Benedykt XVI w Castel Gandolfo powiedział, że po ustąpieniu z urzędu Biskupa Rzymu, będzie pielgrzymem przemierzającym ostatni etap życia. Ojciec Święty (bo taki tytuł zachował), zapewnił nas, iż od tej pory będzie służył Kościołowi przez modlitwę i cierpienie. Do nas Polaków na ostatniej Środowej Audiencji powiedział:


Witam serdecznie wszystkich Polaków. Ostatnia audiencja ogólna jest okazją, by podziękować Bogu za nasze wspólne spotkania. Dziękuję za waszą obecność tu, w Rzymie, w minionych latach, za wspólną modlitwę, za wszelkie dowody bliskości, sympatii i pamięci. Dziękuję Bogu za pielgrzymkę do Polski na początku mojego pontyfikatu i serdeczne przyjęcie, jakiego doznałem. Mając wielkiego orędownika przed Bogiem, błogosławionego Jana Pawła II, „trwajcie mocni w wierze!” (por. 1 Kor 16,13). Proszę was nadal o modlitwę w mojej intencji i w intencjach Kościoła. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. 27.02.2013 r.


Niech naszym podziękowaniem i zadośćuczynieniem prośbie Benedykta XVI będzie pamięć przede wszystkim w modlitwie, ale i sięganie do Jego nauczania. Pontyfikat dobiegł końca, ale Ojciec Święty pozostawił nam wiele skazówek. Bogu niech będą dzięki. 

W naszych modlitwach pamiętajmy w intencji Konklawe

Link do nauczania Benedykta XVI:Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Miejsce Boga... The Place of God...

Znak zbawienia... The Sign of Redemption...

Wieczny i Codzienny Chleb... Eternal and Daily Bread...